Aktuality

Udržitelné financování VaVaI se bez zvýšení prostředků ze soukromého sektoru neobejde | 31.10.2017
Již poosmé se ve čtvrtek 26. října 2017 sešla Vědecká rada BIC Brno, tentokrát v prostorách společnosti SIEMENS v Brně. 
"700 milionů navíc" | 26.04.2017
Již posedmé se ve čtvrtek 20. dubna 2017 sešla Vědecká rada BIC Brno, tentokrát v prostorách Centra dopravního výzkumu v Brně. Hlavním hostem zasedání byl náměstek ministryně školství pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Robert Plaga, který se členy vědecké rady a přítomnými hosty diskutoval o záměrech MŠMT v oblasti výzkumné činnosti vysokých škol.
workshop "Napište si mezinárodní projekt" | 09.10.2015
Akce vám přinese nejen důležité informace ohledně mezinárodních programů podpory VaV (tentokrát zaměřených na program Horizont 2020),  ale především vám poskytne praktický návod, jak správně napsat projekt, který by byl konkurenceschopný v mezinárodním měřítku. 
Vláda chce větší důraz na výsledky výzkumu | 27.04.2015
Již potřetí se ve čtvrtek 23. dubna 2015 sešla Vědecká rada BIC Brno, tentokrát v prostorách jedné z nejznámějších brněnských firem ZETOR TRACTORS a.s. Hlavním hostem zasedání byl profesor Jiří Málek, místopředseda Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace. 
2. zasedání Vědecké rady BIC Brno představilo nové možnosti financování i výzkumné záměry firem | 10.11.2014
Již podruhé se ve čtvrtek 6. listopadu sešla Vědecká rada BIC Brno. Hlavním hostem zasedání byl Marian Piecha, bývalý ředitel agentury CzechInvest a současný ředitel sekce investic a inovací na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Ten ve své prezentaci představil nové možnosti financování výzkumu, vývoje a inovací na období 2014 - 2020. V rámci dalšího programu proběhla prezentace výzkumných a vývojových záměrů několika významných firem regionu, které by rády navázaly spolupráci s výzkumnou sférou.
České firmy podaly žalostně málo projektů | 27.06.2014
V rámci první výzvy do největšího evropského programu zaměřeného na vědu, výzkum a inovace Horizont 2020 podaly české malé a střední podniky ve srovnání s ostatními státy žalostně málo projektů. Souhrnná čísla zveřejnila Evropská komise na svém twitterovém účtu (@H2020SME). Počty obdržených projektů v první výzvě SME Instrument programu Horizont 2020 podle komise předčily očekávání. 
Česká věda do světa | 30.05.2014
Čeští vědci by mohli získat mnohem více finančních prostředků na svůj výzkum. Musejí však zvýšit svou aktivitu a úspěšnost při získávání grantů z mezinárodních dotačních programů zaměřených na výzkum a vývoj. Jedná se především o tzv. rámcové programy EU. Aktivita Čechů v tom posledním, 7. Rámcovém programu, byla totiž podprůměrná. 
HORIZONT 2020 – první dotační výzvy vyhlášeny!!! | 12.12.2013
Evropská komise ve středu vyhlásila první výzvy k podávání návrhů na projekty, které získají finanční prostředky z programu EU na podporu výzkumu a inovací s názvem Horizont 2020. 
Tisková zpráva z konference „VĚDA A VÝZKUM PRO INOVACE“ | 09.05.2012

Dne 5. září 2012 se v prostorách rektorátu Vysokého učení technického v Brně uskutečnila konference s názvem „Věda a výzkum pro inovace“. Tato konference je součástí projektu MŠMT EUPRO - OK08003 „OKO pro výzkum nových technologií“. Cílem akce bylo především zhodnotit přínos a zkušenosti, které tento projekt přinesl. Konference se zúčastnila řada významných profesorů, zástupci Ministerstva školství, Technologického centra AV ČR, ale také zástupci firem, kteří na projektu participovali. Na akci byly představeny také některé projekty, které jsou realizovány právě díky spolupráci a podpoře v rámci tohoto projektu.