ECONET INNOVATIVE

Rakousko-česká spolupráce, 3 roky, 3 podnikatelská setkání s workshopy, 6 business klubů pro podnikatelky, 2 kooperační setkání, 3 semináře, na sedm stovek účastníků, to je bilance projektu Econet Innovative.

Podnikatelské setkání 8. září bylo jednou z posledních akcí tohoto projektu. Proběhl dopolední workshop „Marketing českých služeb v Rakousku“ s rakouskou expertkou Mag. Sandrou Kitzmüller, odpolední golfovou hru a večerní navazování kontaktů. Na podzim byl ještě připraven business klub pro ženy podnikatelky.

Ohlédneme-li se za nedávnými akcemi projektu, tak na jaře letošního roku byl k příležitosti otevření rakouského trhu pro české pracovníky uspořádán cyklus tematických seminářů. Workshopy Od května bez bariér? s rakouským právníkem Dr. Alexandrem Wankem (z advokátní kanceláře CZERWENKA & PARTNER v.o.s.) se zaměřovaly jednak na vysílání zaměstnanců do Rakouska, tak i přeshraniční poskytování služeb a založení provozovny/živnosti v Rakousku a daňové zatížení v Rakousku.

Seminář Jak jednat s Rakušany s Ing. Evou Farkačovou (členská firma ecoplus International Tschechien s.r.o.) se věnoval mezikulturním rozdílům mezi Čechy a Rakušany, citlivým tématům obou národů a tipy a triky pro úspěšnou komunikaci.

O zkušenostech s půlročním fungováním „otevřených hranic“ pro pracovní síly byla  23. listopadu uspořádána v Dolním Rakousku konference, které se zúčastnilo přes 100 zástupců firem z obou stran hranice.

Projekt Econet Innovative sice v lednu 2012 skončil svou realizační fázi, ale RHK Brno ve spolupráci se svými partnery připravila navazující projekt, ve kterém se také setkáte s podnikatelskými setkáními, semináři a navíc i konzultacemi a poradenstvím. Informace o projektu naleznete ZDE.

BIC Brno jako jeden z partnerů projektu uspořádal na dobu trvání projektu několik business clubů. Tato setkání byla vždy zaměřena na jednotlivá témata a obory (např. strojírenství, obnovitelné zdroje, vinařství).  V této aktivitě bude BIC Brno pokračovat i v období udržitelnosti.

Projekt Econet Innovative je v rámci projektu Evropské územní spolupráce Rakousko-Česká republika podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu České republiky.

Kontaktní osoba za BIC Brno: Ing. Petr Majer, 511 156 228, majer@bicbrno.cz