Nepropásněte jedny z posledních dotačních příležitostí v OPPIK

Možnosti dotací, které nabízí Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, pomohou Vaší firmě získat konkurenční výhodu. 


Od počáteční myšlenky až po zahájení výroby inovovaného produktu jsou Vám k dispozici různé dotační programy. Programové období 2014–2020 je téměř u konce. Nepropásněte jednu z posledních příležitostí získat peníze na Vaše inovace.

Máte zájem? S přípravou projektu určitě neotálejte. Roli hraje časová připravenost a kvalita zpracování podnikatelského záměru, studie proveditelnosti a samozřejmě žádosti o dotaci.
 
Stále ještě můžete čerpat finance z těchto programů:
 
  • Proof of Concept – dotace na aktivity související s ověřením technické proveditelnosti a komerčního potenciálu výsledků výzkumu a vývoje vyvinutých výzkumnou organizací s cílem zavedení nového produktu/služby na trh
  • Aplikace – dotace na realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje, dotace na mzdy výzkumných a vývojových pracovníků.
  • Potenciál – dotace na založení nebo rozvoj center průmyslového výzkumu a inovací, nákup pozemků, stavby a vybavení.
  • Inovace (Inovační projekty) - dotace na nové stroje i stavby za účelem zahájení výroby inovovaných produktů, procesní inovace, organizační inovace a marketingové inovace.
  • Technologie (Průmysl 4.0) – dotace na pořízení nových strojů a zařízení a jejich propojení autonomní obousměrnou komunikací do výrobního procesu, nákup patentových licencí souvisejících s nákupem strojů.
  • Úspory energie – dotace na úsporu konečné spotřeby energie, rekonstrukce staveb, výměnu výrobních zařízení za energeticky úspornější, výstavbu a rekonstrukce zdrojů tepla, modernizaci osvětlení apod.
  • Nemovitosti – dotace pro modernizaci podnikatelské nemovitosti: rekonstrukce zastaralé infrastruktury, přeměna brownfields na moderní podnikatelský objekt, případně odůvodněná demolice a novostavba
  • ICT a sdílené služby – dotace na vybavení HW a SW v podnicích a na tvorbu nových IS/ICT řešení, zřizování a následný provoz center sdílených služeb a budování a modernizaci datových center.
  • Školicí střediska – dotace na rekonstrukce a vybavení školicích středisek.
 
Nevíte, kde začít? Naši zkušení odborníci Vám rádi poradí. Stavte se k nám na dobrou kávu.
 
Kontakt:
Ing. Petr Majer
Email: majer (zavináč) bicbrno.cz
Tel.: +420 607 542 728

Přílohy ke stažení pro účastníky

Přílohy ke stažení jsou dostupné pouze po přihlášení